Pastele na topie

Pastele stanowią jeden z najciekawszych i najbardziej bezpiecznych trendów obecnego sezonu. Ich siła tkwi w... delikatności. Zwiewne, rozmyte bielą barwy doskonale pasują do każdego typu urody i, co najważniejsze, każdemu odejmują lat. Jak zatem należy modnie nosić pastele?

Mix barw

Jeśli należymy do osób, które lubią mieszać kolory, pastele są dla nas wręcz wymarzoną opcją: jeśli nowiem kolory są delikatne i rozmyte, właściwie nie mowy o pomyłce a każde połączenie będzie wyglądać dobrze. O ile nasycone barwy w swoim towarzystwie mogą niekiedy prezentować się nieco kiczowato, o tyle w przypadku pasteli w każdym zestawianiu będziemy prezentować się elegancko, bowiem podstawą naszej stylizacji będzie biel. Śmiało możemy więc łączyć nawet takie odcienie, które normalnie wywołują ból zębów, jak np. kawa z mlekiem i cytryna lub pistacja i pudrowy róż.

A może minimalizm?

Pastele bardzo ciekawie wyglądają też, kiedy noszone są w wersji monochromatycznej. Stylizacja, w której wszystkie elementy są np. seledynowe (choć oczywiście w różnych odcieniach tej barwy), zawsze będzie wyglądać szykownie i elegancko, niezależnie od tego, czy będzie to styl sportowy, biznesowy czy militarny.

Bardzo ciekawym trendem jest również wzbogacanie takiej monochromatycznej stylizacji jednym elementem neonowym – w przypadku naszego seledynu powinna to oczywiście być neonowa zieleń.

Pastele, ze względu na swoją zwiewność i delikatność, doskonale prezentują się w stylu romantycznym, ale równie dobrze mogą pasować do zupełnie innych typów stylizacji. Śmiało możemy więc postawić na pastelową, ale minimalistyczną kreację, która świetnie sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i na ważne wyjścia, jak prezentacja spotkanie biznesowe.

Dodatki do pasteli

Stare przysłowie mówi, iż diabeł tkwi w szczegółach i to właśnie one są w stanie „położyć” całą stylizację. Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku pasteli – źle dopasowane dodatki sprawią, że będziemy wyglądać kiczowato i tandetnie lub przeciwnie – mdło i bez wyrazu. Z czym zatem najlepiej jest nosić pastele?

Z metalem. Niezależnie od tego, czy będzie to srebrny, czy złoty dodatek, na tle delikatnych i rozbielonych kolorów zawsze będzie się prezentował dobrze. Jeżeli natomiast chodzi o styl dodatków, tu już panuje pełna dowolność – możemy więc wybrać zarówno proste, geometryczne kształty, jak i misterne, bardzo dopracowane wzory.

W przypadku pasteli bardzo ostrożnie powinnyśmy natomiast dawkować czerń. Nawet pojedynczy czarny element może bowiem zdominować całą kreację i sprawić, ze reszta będzie wyglądać zbyt blado. Jeżeli jednak koniecznie chcemy postawić na mocny akcent kolorystyczny, zawsze można wybrać konkretny kolor, ale inny, niż czerń. Doskonale będzie tu pasować „mocniejsza” wersja pastelowego koloru, który już w stylizacji mamy.