Wakacyjny niezbędnik - kapelusz

Lato i wakacje to nie tylko błogie lenistwo na plaży: to również czas, kiedy spotykamy nowych ludzi, podróżujemy, a także - co smutne, ale prawdziwe - kiedy jesteśmy w pracy. W każdej z opisanych sytuacji możemy jednak prezentować się i, co najważniejsze: czuć się świetnie -  pod warunkiem że zaopatrzymy się w wakacyjny niezbędnik, czyli – w efektowny, słomkowy kapelusz.

Każda z nas wie, jak słońce działa na skórę – delikatna opalenizna jest wciąż w modzie, ale nadmierna ekspozycja na słońce nie jest ani zdrowa, ani ładna. Co więcej, jeśli słońce świeci na nas, kiedy pozostajemy w pozycji stojącej, to opala nam głównie nos i ewentualnie okolice zmrużonych oczu (a to prosta droga do opalenia sobie kurzych łapek), co już zupełnie nie prezentuje się ciekawie. Dlatego podstawą wakacyjnego looku jest fantazyjny, słomkowy kapelusz.

Jeden kapelusz - dwa plusy

Warto pamiętać, że dobrze dobrany kapelusz może nam „zrobić” całą stylizację. Nawet z pozoru nudne ciuchy zyskują zupełnie inny wygląd, kiedy zestawimy je właśnie z kapeluszem – tym bardziej, że materiał, jakim jest słoma, pozwala na tworzenie kapeluszy w praktycznie dowolnym stylu – od sportowego, poprzez romantyczny, casualowy, aż do bardzo wytwornego.

Druga dobra wiadomość jest taka, że w tym sezonie możemy wybierać: styliści proponują bowiem kapelusze o różnych rozmiarach ronda i rozmaitych kształtach, więc każda z nas z pewnością znajdzie taki model, w którym będzie się czuć i wyglądać doskonale.

Kapelusze z dużym rondem

Tego rodzaju kapelusze najlepiej prezentują się na plaży. Stanowią one idealny dodatek do kostiumów kąpielowych, zaś duże rondo nie tylko chroni naszą skórę i oczy przed nadmiarem promieni słonecznych, ale też sprawia, że możemy bez problemu oddać się lekturze lub... posyłaniu ukradkowych spojrzeń w stronę atrakcyjnych plażowiczów. Kto wie, może taki wakacyjny gadżet sprawi, że wypatrzymy pośród tłumu innych urlopowiczów tego jedynego?

Jeśli dodatkowo pragniemy, by nasz kapelusz był nie tylko praktyczny, ale też stylowy, pamiętajmy, że w tym sezonie na topie są modele z kolorowymi napisami na rondzie.

Kapelusze ze średnim i małym rondem

Tego typu kapelusze możemy również założyć na plażę, ale ponieważ nie są one tak efektowne, doskonale nadają się także w innych sytuacjach, a ze względu na kompaktowe rozmiary, są one znacznie bardziej komfortowe i mieszczą się w wakacyjnej torbie. Dzięki temu, możemy zabrać je ze sobą nawet w przypadku, gdy aktualnie niebo jest zachmurzone i nie mamy pewności, czy tego dnia słońce będzie mocno przypiekać. Jeśli jednak okaże się, że będzie – warto chronić się przed udarem czy poparzeniem słonecznym, a przy tym – wyglądać naprawdę stylowo i wakacyjnie.