Wzorzysta spódnica w roli głównej

Wzorzysta spódnica to mocny, a jednocześnie niesłychanie kobiecy i inspirujący akcent letnich stylizacji. Możemy założyć ją praktycznie na każdą okazję – począwszy od spotkania z przyjaciółmi, poprzez romantyczną randkę, aż po wielkie wyjścia na koncerty i inne imprezy. Mnogość wzorów i modeli sprawia, że taki element garderoby wygląda świetnie praktycznie na każdej z nas, niezależnie od wieku i figury. Wszystko to sprawia, że wzorzysta spódnica tak naprawdę nigdy nie wychodzi z mody, a jedynie pojawia się w kolejnych odsłonach. W obecnym sezonie na absolutnym topie są spódnice z motywem kwiatowym, zwierzęcym oraz w marynistyczne paski. Przyjrzyjmy się poniższym propozycjom, co pomoże nam stworzyć niezapomniane stylizacje oraz wybrać wzór, który najbardziej odpowiada naszym gustom i urodzie.

Kwiaty i owoce

Trudno wyobrazić sobie coś bardziej związanego z latem, bogactwem natury i radością, niż kwiaty oraz owoce. Co oczywiste, taki motyw może wystąpić zarówno w postaci klasycznej „łączki”, jak i w nieco bardziej awangardowej odsłonie, jeżeli wybierzemy mocny lub zabawny „owocowy” akcent, jak np. jaskrawożółte cytryny, soczyste wiśnie czy duże, czerwone maki.

Taka spódnica będzie stanowić główną oś naszej stylizacji, więc najlepiej zaprezentuje się w towarzystwie możliwie spokojnej reszty stroju. Idealnie będzie dobrać do niej baleriny oraz neutralną koszulę, dzięki czemu nic nie przyćmi naszego motywu przewodniego. Jeżeli mamy ochotę pobawić się kolorem i wyglądać bardziej szykownie, należy tek dobrać pozostałe dodatki, by powtórzył się na nich kolor, który pojawia się też na spódnicy. Powinnyśmy natomiast unikać wybierania takich barw, które stanowią podstawowy kolor tła. Jeżeli więc nasza spódnica jest granatowa w żółte cytryny, w innych elementach stroju powinien pojawić się żółty lub pomarańczowy, ale raczej nie granat.

Energetyczne paski

Geometria w stroju zawsze wygląda ciekawie, a w tym sezonie absolutnym hitem są pasy w stylu marynistycznym. Biało – granatowe, z lekkimi akcentami czerwieni, mogą stanowić podstawę każdej stylizacji – zarówno tej biznesowej, jak i zupełnie wakacyjnej, kojarzącej się z żeglowaniem po dalekich krajach lub kurortami nad ciepłym morzem.

Podobnie, jak w przypadku kwiatów i owoców, tego rodzaju spódnice nosimy wyłącznie ze stonowanymi dodatkami: idealna będzie biała bądź granatowa bluzka, balerinki lub sneakersy oraz prosta, „żeglarska” torebka.

Rodem z dżungli

Zwierzęce motywy i desenie to kolejny hit obecnego sezonu. Szeroko pojęty świat przyrody może, jak wskazują propozycje projektantów, stanowić bazę do stworzenia bardzo ciekawych stylizacji. Do pewnego stopnia motywy zwierzęce nawiązują do lat '80 i '90, jednak, jak to zwykle bywa, występują w nieco zmodyfikowanej formie, co nadaje im nowy, interesujący look oraz otwiera przed nami szerokie pole do popisu. W zależności od tego, z czym połączymy taką spódniczkę, możemy wykreować sentymentalny i ponadczasowy styl a' la safari lub zupełnie nowoczesną stylizację, idealną na wakacyjne imprezy pod gołym niebem.