Misja: elegancka bluzka

Bluzka jest poniekąd podstawą biznesowej stylizacji: od jej stylu, kolorystyki i charakteru zależy całokształt efektów, jakie osiągniemy. Na nasze szczęście, dziś pod pojęciem „elegancka bluzka” kryje się znacznie więcej, niż sztywny, nudny fason na guziki z obowiązkowym kołnierzykiem. Dzisiaj bluzka to wyzwanie, jakie nasza wyobraźnia rzuca utartym, sztywnym regułom, a mimo to – wciąż pozostaje w granicach elegancji i biznesowego looku. Co zatem powinnyśmy wiedzieć o bluzkach?

Precz z nudą!

Bluzka jeszcze do niedawna uchodziła za synonim nie tyle elegancji, ile zwyczajnej nudy: był to strój zarezerwowany dla oficjalnych, ale też nieco „przymusowych” okazji, jak rozmowa o pracę, egzamin czy spotkanie z przełożonym. Nic dziwnego, że poza wymienionymi sytuacjami, raczej niechętnie sięgałyśmy po bluzkę – znacznie częściej zastępowała ją koszula, szczególnie, jeśli była to koszula naszego mężczyzny. Na szczęście, dzisiaj bluzki występują we wszelkich możliwych wzorach i odmianach – dzięki temu każda z nas, niezależnie od prezentowanego rozmiaru, stylu i metryki, może wybrać dokładnie taki model, w którym będzie czuć się  - a więc i wyglądać – doskonale.

Gładkie lub w deseń

Podstawą wszelkiej elegancji jest zdrowy umiar; z tego właśnie powodu, gładka bluzka stanowi pewnego rodzaju klasykę, ale nie jest to jedyna z dostępnych opcji. Równie szykownie możemy wyglądać w bluzce w delikatny deseń, a nawet w takiej, która zawiera całkiem mocne akcenty, jak np. biało – granatowe pasy. Pamiętajmy jednak, że w przypadku, gdy bluzka jest wzorzysta, cała reszta naszej stylizacji musi być monochromatyczna, bez dodatkowych ozdobników.

Kołnierzyk.. albo niekoniecznie

Jeszcze do niedawna za elegancką uchodziła wyłącznie taka bluzka, która posiadała kołnierzyk. Dziś projektanci odchodzą już od tej sztywnej reguły, dzięki czemu mamy znacznie więcej możliwości w zakresie doboru fasonu bluzki, a także – w zakresie doboru dodatków. O ile bowiem kołnierzyk wymuszał na nas stosunkowo skromną biżuterię, o tyle wybierając bluzkę bez kołnierzyka, możemy pozwolić sobie na znacznie bardziej odważne i wyraziste dodatki. Co oczywiste, nie powinna to być diamentowa kolia z kolekcji naszej babci, ale elegancki, choć niekoniecznie delikatny, wisiorek czy zawieszka, doda naszej bluzeczce charakteru i sprawi, ze nawet na firmowym zebraniu przemycimy co nieco z naszego stylu i osobowości.