Biżuteryjne sandały – jak je nosić?

Co łączy brokat, kamienie, cyrkonie i kryształki? Wszystkie te elementy (a także sporo innych) mogą znaleźć się na... naszych sandałach. Biżuteryjne sandały to hit ostatniego sezonu, tym bardziej, że – wbrew pozorom – wcale nie jest to obuwie zarezerwowane na wielkie wyjścia. Jak zatem należy nosić biżuteryjne sandały i z czym komponują się one najlepiej?

Plaża, słońce i... świecidełka!

Czasy, kiedy tego rodzaju obuwie nosiło się tylko na cocktailowe wyjścia, odeszły już na szczęście do lamusa. Dziś biżuteryjne sandały możemy założyć również na plażę, szczególnie w przypadku, gdy mamy zamiar nie tylko leżeć i opalać się, ale też odwiedzić pobliski bar i wypić drinka z palemką.

Fakt, że mamy wakacje i oddajemy się błogiemu nicnierobieniu nie oznacza przecież, że musimy zrezygnować z elegancji – wręcz przeciwnie: odrobina blichtru sprawi, że nawet w wersji saute będziemy błyszczeć i czuć się pięknie oraz kobieco. OK, sandały już mamy – a co zresztą? Wybierając się na plażę, mamy na sobie oczywiście kostium kąpielowy, jednak to, co będzie na nim, należy już wybierać z rozwagą. Najważniejsze jest, aby nic nie przyćmiło naszych sandałków i nie stanowiło dla nich konkurencji – w przeciwnym wypadku zepsujemy cały efekt i będziemy wyglądać tandetnie, a nie szykownie. Najlepiej sprawdzą się tu proste szorty oraz wakacyjny, kwiatowy top lub bluzeczka. Zrezygnujmy jednak z biżuterii (przecież mamy ją na stopach), a jeżeli naprawdę nie możemy się powstrzymać – wybierzmy szykowne okulary lub fantazyjny, słomkowy kapelusz.

Wersja sport – casual

Biżuteryjne sandały świetnie prezentują się również w wersji casualowo – sportowej, na którą możemy zdecydować się, wybierając się na miasto. W takim przypadku warto postawić na kontrastowe połączenia i zestawić nasze eleganckie sandałki z typowo sportowymi elementami, takimi, jak plecak – worek lub sportowa czapka z daszkiem. Generalna zasada jest taka, że zależy nam na przełamaniu eleganckiej konwencji glamour elementami „z innej bajki”, dzięki czemu możemy osiągnąć bardzo ciekawe efekty.

Biżuteryjne sandały świetnie będą też wyglądać w zestawieniu z krótką bluzeczką z dekoltem oraz potarganą jeansową spódnicą. Całość stylizacji można uzupełnić kurtką typu bomber i torebką na łańcuszku – efekt „wooow” murowany!

Do pracy, rodacy!

Biżuteryjne sandały to również idealny wybór do pracy – oczywiście, nie zawsze możemy sobie na nie pozwolić, bowiem zdecydowanie nie należą one do klasyki stylów biznesowego. Jeżeli jednak akurat nie mamy dziś ważnego spotkania ani konferencji, śmiało możemy postawić na takie właśnie obuwie; jeśli zestawimy je z klasycznymi spodniami w kant oraz ciekawą koszulą, zyskamy bardzo szykowną, a jednocześnie niezobowiązującą stylizację.