The 90's are back - ogrodniczki z jeansu

Co łączy takie gwiazdy, jak Cara Delevingne, Gwen Stefani, Keira Knightley i Emma Stone? Wszystkie panie kochają jeansowe ogrodniczki i... wszystkie wyglądają w nich świetnie. Na czym polega tajemnica tego wdzianka i jak należy je nosić?

Magia lat '90

Lata dziewięćdziesiąte to był niezwykły czas – powstało wówczas wiele ciekawych trendów, które obecnie wracają do łask. Co więcej, osoby, które wówczas były dziećmi, dziś właśnie wkraczają w dorosłość i czują naturalny sentyment do świata swojego dzieciństwa - tym bardziej, że wówczas w modzie wiele się działo, więc koniec XX wieku stanowi dziś wspaniałe źródło inspiracji.

Podobnie sprawa wygląda z ogrodniczkami z jeansu, które, choć przez lata zapomniane, dziś znów są na topie i stanowią bazę dla interesujących stylizacji zarówno dla wielkich projektantów mody, jak i dla zwykłych dziewczyn, które pokochały ten wygodny i seksowny strój. Tajemnica popularności spodni na szelkach wynika również stąd, że tego typu ubranie doskonale nadaje się i na co dzień, i na wielkie okazje – oczywiście pod warunkiem, że zestawimy je w umiejętny sposób zresztą stroju.

Z czym nosić jeansowe ogrodniczki?

Jeans zawsze dobrze wygląda w zestawie z bielą, więc do jeansowych ogrodniczek najlepiej jest założyć luźną, białą koszulę (możemy nawet podkraść ja z szafy naszego mężczyzny). Ogrodniczki świetnie prezentują się również w towarzystwie dopasowanej bluzki w paski, a nawet... z jeansowej koszuli. W tym ostatnim przypadku uzyskamy tzw. total look, który, wbrew sztywnym regułom, zakazującym ubierać się od stóp do głów w jeans, w tym wydaniu wygląda naprawdę świetnie.

Istotnym elementem każdej stylizacji są oczywiście buty, które powinny harmonizować zresztą stroju. W przypadku ogrodniczek z jeansu, które uchodzą za strój na luzie, najlepiej sprawdzają się niezobowiązujące, wygodne buty, jak trampki, mokasyny czy baleriny. Nie znaczy to, rzecz jasna, że musza to być buty "spokojne". Jeżeli będą w wersji glamour, z cekinami, ćwiekami czy innymi ozdóbkami, dodadzą naszej stylizacji wdzięku oraz sprawią, że całość będzie wyglądać znacznie bardziej szykownie.

Najciekawsze modele

To, jaki model będzie „najciekawszy” zależy głównie od naszej fantazji i wyczucia smaku, bowiem to właśnie by – a nie krój czy tkanina – decydujemy o wrażeniu, jakie wywrze cała stylizacja. W przypadku ogrodniczek z jeansu mamy do wyboru całą paletę opcji: modne są i krótkie i długie nogawki, a także modele z przetarciami. Ciekawą odmianą spodni, która doskonale podkreśla opaleniznę oraz młody wygląd, są ogrodniczki z białego jeansu.

Bardzo interesujące efekty można też uzyskać, decydując się na kolejny sentymentalny powrót do lat '90 i wybierając jeans marmurkowy. Jeśli jednak jesteśmy przywiązane do bardziej tradycyjnych rozwiązań, doskonałym rozwiązaniem będą też ogrodniczki uszyte ze „zwykłego” jeansu, w kolorze niebieskim bądź granatowym, który - od kiedy wynaleziono jeans - praktycznie nigdy nie wychodzi z mody.