Hummus to pasta z ciecierzycy z dodatkiem soku z cytryny i oliwy z oliwek. W zależności od miejsca sprzedaży może on zawierać inne składniki, takie jak czosnek czy papryka, lub nie. Jest to bardzo typowa potrawa z Bliskiego Wschodu, która w ostatnich latach rozprzestrzeniła się na Europę i stała się bardzo popularna. Hummus ma wiele zalet, które przeanalizujemy poniżej, być może to przekona nas, jak wspaniałe jest to pożywienie dla organizmu i ogólnego zdrowia kobiet.
Minerały.
Hummus ma wiele różnych wartości odżywczych. Minerały takie jak potas, wapń, magnez, fosfor czy żelazo oraz duże dawki witaminy B, które są idealne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.
Witamina A.
Hummus zawiera retinol, czyli witaminę A, która jest idealna dla elastycznej i młodej skóry.
Tłuszcze.
Kilka kwasów tłuszczowych, których dostarcza, jest idealnych dla naszego organizmu, aby zapobiegać chorobom układu krążenia.
Ciąża.
Spożywanie hummusu wspomaga owulację, dzięki czemu kobiety mogą szybciej zajść w ciążę.
Antydepresant.
Wygląda na to, że jedzenie hummusu powoduje wydzielanie serotoniny, lepiej znanej jako hormon szczęścia.
Cholesterol.
Wysoka zawartość białka w hummusie i, jak wspomniano powyżej, niska zawartość tłuszczu pomagają regulować poziom cholesterolu.
Nowotwór.
Kwas fitynowy i saponiny zawarte w hummusie pomagają chronić komórki przed uszkodzeniami genetycznymi spowodowanymi przez raka, zwłaszcza raka okrężnicy i odbytnicy.
Sprawdź również zdrowotne działanie herbaty ziołowej.
Cukrzyca.
Hummus pomaga utrzymać poziom cukru we krwi pod kontrolą, dlatego diabetycy uznają go za środek zapobiegawczy.
Błonnik.
Doskonale oczyszcza organizm z toksyn i wspomaga pracę układu trawiennego. Dla tych, którzy cierpią na zaparcia, hummus jest idealnym pożywieniem.